ÚPRAVA ŠABLON

Textová pole

Kliknutím vyberte textové pole. Nyní ho můžete upravovat, posouvat nebo vymazat.
Z důvodů dodržování licenčních podmínek mohou být některé texty zamčené a neupravitelné (kaligrafické nápisy nebo třeba texty “zapište si datum” a podobně). Proto si vždy nejdříve vyzkoušejte demo.

TIP: Líbí se vám grafika šablony, ale ne písmo? Vyzkoušejte si v demu, zda je daný text upravitelný a jaké další fonty jsou nahrané v editoru a písmo si pak v šabloně můžete sami změnit na jiné!
Názvy fontů jsou v demu skryty, ale stejná písma včetně názvů uvidíte pak v zakoupené šabloně.
Samozřejmě si můžete upravit i velikost, barvu, řádkování, zarovnání atd. a přidat nová textová pole.

Přidání vlastního obrázku

Můžete si nahrát vlastní obrázky, které pak přidáte do šablony. Podporované formáty jsou jpeg a png. Maximální velikost nahrávaného obrázku je 5 MB.

Doporučuji vkládat png, protože takový obrázek má většinou průhledné pozadí. Jpeg průhledné pozadí neumí a tak tento formát vkládejte pouze, pokud vám to nebude v šabloně překážet.

Na levé straně klikněte na “images”. Můžete nahrát obrázky jednoduše přetažením z počítače do nahrávacího obdélníku nebo na obdélník klikněte.
Jakmile jsou obrázky nahrané, klikněte na jeden a objeví se v šabloně, kde s ním můžete dále pracovat (posouvat, měnit velikost, otáčet).

TIP: Dejte si pozor, abyste vlastní obrázky nahráli v dostatečné kvalitě! Obrázky stažené z internetu mohou vypadat dobře na vašem monitoru, ale po tisku se může stát, že uvidíte rastr. Nemávněte nad tím rukou, protože toho si každý všimne.
Určitě nestahujte jen tak něco z Google vyhledávače, ale zkuste například Freepik, kde už kvalita bývá dobrá a obrázky jsou zdarma k použití. Pro různé ikony se zase můžete podívat třeba na Flaticon.

Zvláštní znaky písma

Takzvané “glyphs” jsou další znaky navíc, které můžete v písmu použít. Tyto znaky nejsou na klávesnici a většinou obsahují dekorativní písmena. Mějte ale na vědomí, že jen některé fonty tyto znaky mají a záleží to jen na tom, jestli tvůrce písma tyto znaky vytvořil.

Problém s glyphs může nastat, pokud chcete mít dekorativní zakončení u písmena s českou diakritikou. I to se dá ale obejít.
Pokud chcete napsat například jména Šárka a Jiří, napište Sarka a Jiři s dekorativním zakončením na obou stranách. Pak si vedle do samostatného textového pole napište samostatně háček a čárku a obě pole přesuňte nad písmena.
Pokud byste s výsledkem nebyli spokojeni nebo vám to nešlo, napište mi a já vám to v šabloně opravím jak budete potřebovat.

Změna velikosti šablony

Měnit velikost šablony nemůžete, proto důrazně doporučuji zakoupit šablonu, která je ve správné velikosti. Pokud potřebujete velikost na přání, kontaktujte mě s dostatečným předstihem.

Vrátit změny

Pokud jste udělali v šabloně změny, které chcete vrátit, je to možné. Klikněte na FileRevert to original. Ať už se šablonou provedete cokoli (včetně výmazu některých stránek ze šablony) je možné ji vždy vrátit do stavu, v jakém jste ji zakoupili.

Pokud si ale šablonu, třeba omylem, celou úplně vymažete ze seznamu šablon v levém sloupci, vrátit zpět ji sami nemůžete. V takovém případě mi napište a musím to udělat já. Počítejte ale s tím, že šablona bude vypadat jako těsně po zakoupení, tedy bez vašich úprav.

Přidání a úprava pozadí šablony

Můžete si přidat vlastní pozadí do šablony a může to být barva nebo obrázek.

Pro přidání pozadí klikněte na “Backgrounds” na levém panelu. Zde uvidíte možnosti výběru barvy pozadí, nahrání a výběru obrázku.

TIP: Dejte si pozor, abyste pozadí nahráli v dostatečné kvalitě obzvlášť u větších formátů! Obrázky stažené z internetu mohou vypadat dobře na vašem monitoru, ale po tisku se může stát, že uvidíte rastr.
Nestahujte jen tak něco z Google vyhledávače, ale zkuste například Freepik nebo Unsplash.

Limit 365 dní

Přístup k úpravám a ke stahování šablon máte po 365 dní ode dne zakoupení. Je to pojistka proti zneužívání šablon. Pokud máte dobrý důvod, proč potřebujete mít přístup déle, napište mi a lhůtu vám prodloužím. Prodlužovat je ale možné pouze před uplynutím lhůty, jakmile vyprší rok od vašeho nákupu, šablony se automaticky vymažou a prodloužení už není možné, kontaktujte mě proto včas.
Tato lhůta se nevztahuje na nakládání s hotovými tiskovinami, které jste si již stáhli do počítače. Ty si, pro osobní účely, můžete tisknout dle potřeby jak dlouho chcete.
Počet stažení každé tiskoviny není limitován.

POZOR na starý limit 180 dní

Do 18. 4. 2022 platil starý limit 180 dní. Časem se ukázalo, že to pro někoho může být málo a proto jsem se poté rozhodla šablony prodloužit na rok. Pokud jste šablony zakoupili před tímto datem, dejte si, prosím, pozor na jejich expiraci.

Pokud se vám šablona po 180 dnech automaticky vymaže z profilu, už s tím nemohu nic dělat. Nelze pak rozpracovanou šablonu vrátit zpět. Proto mi buď napište o prodloužení včas, než uplyne lhůta, nebo vám mohu šablony vrátit zpět ručně, ale budou ve stavu před vašimi úpravami (jako jsou na eshopu).

Omlouvám se za případné komplikace a děkuji za pochopení.

Zobrazuje se vám v šabloně něco špatně (většinou písmo)?

Pak ji zkuste otevřít v jiném prohlížeči. Problémy někdy dělá Safari, naopak dobře funguje Chrome a Firefox. Pokud se vám nesprávně zobrazuje demo nebo dokonce zakoupená šablona, restartujte váš prohlížeč případně celý počítač. Ujistěte se také, že používáte nejnovější aktualizovanou verzi vašeho prohlížeče, protože zastaralé verze nemusí fungovat správně.

Práce se šablonou je pomalá?

Po nějakém čase se může práce se šablonou zpomalit. Pokud se vám to stane, tak si šablonu uložte a restartujte váš prohlížeč (ne pouze záložku). Po opětovném přihlášení bude práce opět rychlá jako na začátku.

Více tipů najdete v častých dotazech.