O mně

MŮJ PŘÍBĚH

Jmenuji se Anička a letos v létě 2022 je to už pět let, co jsem se sama vdávala. I když jsme tehdy na naši česko-slovenskou svatbu na mlýně šetřili celý rok a našetřili velmi slušnou částku, stejně nebylo ani zdaleka možné zaplatit si všechny služby od dodavatelů. Hodně jsme si museli, a také chtěli, udělat sami…

A TAK JSEM ZAČALA SBÍRAT INSPIRACI NA SAMOVÝROBU

Jelikož jsem pracovala v jedné firmě jako grafik, tak jsem si samozřejmě navrhla vlastní svatební oznámení (takové) a další tiskoviny na svatbu sama. Udělala jsem nám svatební web s informacemi, objednávala a vyráběla dekorace a květiny a můj muž upekl výborný nahý třípatrový svatební dort s krémem z mascarpone (opravdu!) a zařídil fotokoutek s Instaxem. Celý dvůr a stan, kde byla oslava jsme si také zdobili sami. A tak jsme měli o to lepší pocit, že jsme do svatby vložili i něco “z nás”.

Samozřejmě to všechno úplně dokonale a podle plánu nedopadlo, asi jako na každé svatbě. Po návrzích oznámení, které jsem navíc rozesílala poměrně pozdě (a zapomněla poslat nějaké Save the date nebo udělat událost na Facebooku) mi trochu došel dech a jelikož jsem celkem nerozhodná, dost věcí jsem nechala na poslední chvíli a to i ve svatební den, kdy jsme na vše byli sami a samozřejmě pak trochu nestíhali 😀
I tak to ale byl úžasný den a byl takový, jaký jsme ho sami chtěli, jaký jsme ho udělali a odrážel to, jací my dva jsme.

JAK TO VZNIKLO

Když jsem se pak ocitla na rodičovské dovolené a všechno se mi po dvou letech trochu rozleželo a občas na mě ze svatebních skupin na Facebooku vyskakovala různá témata, která nevěsty stále řeší, začal se mi v hlavě pomalu rodit nápad na moje malé vlastní podnikání kolem svatební grafiky

Vystudovala jsem sice fakultu architektury, ale zájem a okolnosti mě nakonec odklonily k pracovní pozici grafika.  A protože nerada zahálím, ráda něco vytvářím a trochu mi doma chyběla seberealizace, nastal čas můj nápad zrealizovat a tak vzniklo Vepišto.

Začalo to šablonami v pdf a obchodem na Fleru, který mě ale dost rychle omrzel, protože jsem narážela jen na samá omezení a navíc jsem chtěla aby to vypadalo celé jinak a víc profesionálně. Také jsem na web potřebovala dát spoustu informací a tak jsem se rozhodla, že si ho udělám sama – první web v životě a navíc s eshopem. Krabicová řešení neuměla prodávat virtuální produkty a zdála se mi nákladná a tak jsem skončila na WordPressu, který se ukázal jako ideální. Ten mám doteď a stále vylepšuji co se dá.

A CO MÁM V PLÁNU?

Teď jsem na rodičovské dovolené už čtvrtým rokem a nabídku pro vás neustále rozšiřuji. Z původních pdf šablon jsem loni v létě 2021 přešla na online editor, který vám nabízí ještě více možností úprav a exportu a pro mě zase znamená příjemnější a rychlejší tvorbu šablon a zároveň méně technických problémů, které se s pdf soubory stávaly.

Mám spoustu nápadů na další kolekce, produkty, články a vylepšení, nicméně pracuji “na pohodu” a věřím, že časem nabídka na Vepišto přirozeně naroste. Přeci jen se dvěma malými dětmi není času na práci tolik, kolik bych chtěla.

Nové kolekce budu tvořit v zimě, přes svatební sezónu spíše dodělávám do kolekcí šablony tak, aby byly kompletní.

Chcete mi napsat nebo se na něco zeptat? Můžete ZDE.